BezpiecznaCiaza112023

Poród tuż-tuż ?

14 lata 3 miesiąc temu #352 przez Mirella
Jak brzuch się obniża to pewnie i oddychać lżej? Co za ulga, prawda?
Jak moja córeczka kładła mi się na pęcherz tak że nawet chodzić nie mogłam, to pochylałam się do przodu i kołysałam biodrami, wtedy się przemieszczała i było lżej.
Pod koniec ciąży pojawiają się skurcze tzw. przepowiadające, to znaczy że macica trenuje przed właściwym porodem. Ciesz się że są:) Ja nie miałam i skończyło się cesarką, chociaż to pewnie nie reguła. Ale fakt faktem, moja macica odmówiła wydania dziecka na świat i nawet wywołanie się nie udało. Dlatego chyba lepiej jak te bóle są, chociaż do przyjemnych pewnie nie należą
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #353 przez majkarodzik
Kobiety jak Wam dobrze, ze tak malo Wam zostalo, albo juz po. Ja jestem w 26 tygodniu i martwi mi to, ze twardnieje mi brzuch. Nie mam tego co dziennie, ale zdaza sie pare razy. Nie wiem czy to znaczy cos niepokojacego z dzieckeim czy po prostu maluch zaczyna miec malo miejsca i sie prezy i wypina. Jest to moja pierwsza ciaza i sie martwie. Jesli ktoras moglaby mi odpowiedziec to bylabym wdzieczna. Z gory dziekuje i pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #354 przez magdala
Mirella, dziękuję. Pocieszyłaś mnie, faktycznie niech lepiej pobolewa ;) Wypróbuję metodę "uwalniania pęcherza od dziecka".
Martwię się tylko, czy te symptomy nie za szybko? Moze powinnam więcej leżeć?
Zresztą jutro będę u ginekolog, to wszystkiego się dowiem i podzielę uwagami na forum.
Przeraża mnie tylko, że lekarz wyjeżdża potem na urlop (u nas w kuj-pom zaczynają się ferie). Myślałam, że jestem odważniejsza :laugh:

Majkarodzik - ja w tym okresie miałam bóle skurczowe, zwłaszcza po dłuższej trasie za kierownicą (pozycja siedząca). Podobne do wielkich bóli jelitowych. Brzuchol twardiał.
To było podobno związane z rozrastaniem się macicy. Przy takich bólach brałam No-spę forte (po konsultacji z lekarzem) i zażywałam magnez, który działa rozkurczowo. Teraz też go zaczęłam stosować, bo skurcze łydek były w nocy nie do zniesienia.
W moim przypadku magnez działa bardzo szybko.
Zleci Ci czas, zobaczysz. Mi dopiero teraz się dłuży :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #355 przez majkarodzik
Dziekuje kochana Madziu za odpowiedz, troszke jestem spokojniejsza. Moze lepiej zadzwonie do lekarza i podpytam. Mam w sumie magnez taki w pluszu do rozpuszczenia, ale nie wiem czy taki moglby byc:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #364 przez magdala
Majka, myślę, że musujący Mg może być. Ja mam taki zwykły, z wit B6, malutkie drażetki.
A No-spy forte mogłam wg lekarz brać 2 tabletki dziennie (jeśli zwykłą No-spa, to 2x2), do ustąpienia bólu.
Jestem po wizycie i ginekolog. Mała leży (?) głową w dół, tak zresztą od końca listopada, tylko że teraz znacznie niżej. Jesteśmy w 36/37 tygodniu, natomiast usg określa wiek ciążowy na 38. Mała jest mocno wciśnięta - tak stwierdziła ginekolog, ale póki co żadnych symptomów zbliżającego się porodu. "Mała"... hehehhh :dry: 3350 g... :S
Rozmiary główki też niemałe... (po mamusi).
Ja z kolei jestem z ciaży bliźniaczej, urodziliśmy się z bratem w 8 miesiącu i każde z nas ważyło ok. 3,5 kg, więc jak widać słoniątka są u nas rodzinne :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #365 przez ilona
Ja mam jeszcze trochę czasu bo dopiero 24 tydzień, ale na ostatnim USG mój maluszek był w pozycji miednicowej. Czy jeszcze ma dość dużo czasu żeby zmienił pozycję??? :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #368 przez Katarzyna
Ilono, Twój maluszek jeszcze nie raz zmieni pozycję :)

Dzieci u kobiet, które pierwszy raz rodzą zmieniają pozycję na "porodową" na około 2 tygodnie przed porodem.

Także proszę się nie martwić:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #559 przez olusia10003
Poród przewidywany mam na 9 marca. Bardzo często robi mi się twardy brzuszek :( bardzo mnie to niepokoi a do wizyty mam jeszcze ponad 2 tygodnie :( Ostatnio po współżyciu bardzo bolał mnie kręgosłup i miałam taki dziwny rozpierający ból w pochwie. Boje się że może być coś nie tak :( Czy ktoś wie czym to mogło być spowodowane??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #585 przez Aneczka
Olusia musisz się liczyć z tym,że w zaawansowanej ciąży współżycie może nie być już takie przyjemne jak wcześniej,Twoje ciało się zmieniło i uważam,że ten dyskomfort to całkiem normalna rzecz ale jeśli bardzo Cię to niepokoi najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #597 przez poli
Na twardnienie brzuszka brałam magnez i no-spę. Nie wiem jak to ze współżyciem, bo my mieliśmy absolutne stop na prawie całe 9 miesięcy. W 5 jedynie mogliśmy, a później znów stop

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu - 14 lata 3 miesiąc temu #620 przez olusia10003
Ja biorę magnez ale mam okropne biegunki po nim :( Najlepiej będzie jak zrezygnujemy na razie z mężem ze współżycia dla dobra dziecka bo to jest teraz najważniejsze. Wyczytałam w miesięczniku dla przyszłych mam że nasienie męskie powoduje rozwieranie się szyjki macicy i może powodować poród ale to po 37 tyg ciąży a ja jestem w 34 ale może od tego miałam ten dziwny ból.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #724 przez andziaa35
olusia10003 ja mialam termin na 11 marca 2009 moj synus chcial tak szybko wyjsc na swiat ze urodzil sie 15 lutego. Na szczescie wszystko bylo z nim ok :woohoo: 4 noce przed porodem mialam skurcze zawsze zaczynaly sie o 23 i konczyly o 5 rano a w dzien nic. W czasie ciazy to mialam wieksza ochote na seks, moj mezus tylko bal sie ze zrobi krzywde malemu :) Tydzien przed porodem wspolzylam i moze faktycznie sperma cos ma wspolnego z rozwieraniem sie szyjki... kto wie...


"Wychowanie. Jeżeli dałeś komuś życie, daj mu również instrukcję użytkowania." Valeriu Butulescu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #733 przez olusia10003
Ten ból to właśnie takie jak by skurcze ale liczyłam czas ich trwania i były nie regularne. Najbliższą wizytę u lekarza mam 11 lutego i będę musiała porozmawiać o tym ponieważ to mnie nie pokoi :( ale cała ciąża trwa tzw.książkowo więc wątpię że to mogło być coś groźnego :) :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #789 przez Mirella
Być może to były skurcze przepowiadające, to znaczy że Twoja macica trenuje przed właściwym porodem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

14 lata 3 miesiąc temu #809 przez olusia10003
A czy to nie jest za wcześnie na takie skurcze? (jestem w 34 tyg. ciąży) ?? :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl